muziko

30. dubna 2018 v 23:53 |  Bude nám líp
Celý život si přejeme, aby nám bylo líp.Aspoň o trošku.Ono totiž na jedné straně je pravda,že nám vždy může být o něco líp (stejně tak jako hůř,že?) Paradoxně jsou o tom přesvědčeni ti,kteří se mají "hodně dobře" (na první pohled.To bych nechala na samotném posouzení každého,podle mě se jedná o výlučně subjektivní veličinu). Chtěla bych se ale zmínit o takových dvou "minivychytávkách",které uznávám,že nejsou žádným převratným objevem ani novinkou,ale mohou nám kdykoliv pomoci. A navíc bez extra vynaloženého úsilí a s minimálními náklady. Dle mého názoru jsou námi stále nedostatečně využívané a nedoceněné.
Prvním "zázrakem" je aromaterapie. Vzpomínám si, není to tak dlouho,kdy jsem nebyla zrovna moc naladěná,jak s oblibou používám - bylo mně nějak ouvej, v dušičce mně bylo smutno.Něco jsem hledala ve skříňce a náhodou jsem objevila rybičku z voňavého mýdla,kterou jsem nedávno dostala k narozeninám.Tehdy jsem nevěděla,kam si ji dám, tak jsem ji tam na chvíli šupla a nerada se přiznám,ale holt jsem na ni v tom množství dárečků zapomněla.Jsem hrozná,vím to,dodatečně se kaju. Za to mě ale teď ta nádherná vůně práskla přes nos,zasáhla všechny moje smysly a mně se ve vteřině rozzářil svět.Okamžitě se ve mně rozhostil pocit uvolnění a smíření a najednou jsem cítila,že se rozpouští i ta moje bolístka v srdíčku a konečně jsem věděla,že všechno bude zase v pořádku. Přesně tak,jak to má být.Každým mým dalším nádechem všechny dostupné buňky ožily nově získanou skvostnou náladou.Takový velký vliv vůně měla.A přitom zjevná maličkost,opět jsem si uvědomila,jak málo někdy stačí.Ano,v zimě mě každou chvilku v práci těšila na stole zapálená vonná svíčka,je pravda,že s jarem (vlastně s momentálním létem) se mně ta teplá vůně už nezdála tak aktuální.No asi začnu zas..Nebo aspoň vonné tyčinky,nebo vůně do zásuvky.Četla jsem tedy,že některé uvolňují do ovzduší cosi nekalého, ale naším způsobem života jsme stejně nasáklí vším možným a kdyby mně to mohlo na druhé straně pomoci,tak proč to nevyzkoušet,že jo?Navíc pod slovem aromaterapie se skrývá tolik pokladů,stačí se inspirovat na internetu.Jak jsem zjistila (už opakovaně),mně to aspoň pomáhá,opravdu.(Teď zrovna si šňupám rybičku :-))
A to samé v bleděmodrém platí o muzikoterapii.Potkáváme dost jedinců a nejsou to jen mladí, s okabelovanými hlavami, s různými walkmany,MP3 přehrávači s méně či více nápadnými sluchátky.Nabádá se,jestli poslouchají hudbu,možná se učí slovíčka,či se seznamují s povinnou literaturou..Ale ruku na srdce,znáte to,když zrovna začnou hrát v rádiu tu vaši oblíbenou písničku,která vás dostane do kolen a jste ochotni rázem zapomenout na celý svět.Proč toho požitku nevyužít častěji a záměrně se cíleně nepokochat. A nezkrášlit si den či běžnou činnost,při které si můžeme vylepšit náladu.Je hodně možností,které nám nabízí náš každodenní život.Stačí si to jen uvědomit a zkusit to :-).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sylva Sylva | 1. května 2018 v 12:37 | Reagovat

Yvetko,mam to uplne stejne; a treba takova vune v knihkupectvi - ta me vzdycky dostane do kolen😀

2 Yveta Yveta | E-mail | Web | 1. května 2018 v 22:13 | Reagovat

[1]: Jéé Sylvi,to jsem moc ráda,že jsme i v tomhle na stejné vlně :-).Každý si určitě najde tu "svou" vůni :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama