Když je mně ouvej

20. března 2018 v 21:25 |  Bude nám líp
Když je mně ouvej,snažím si pomoct,jak se dá.Ono záleží na tom,o co zrovna jde.Vesměs mě trápí něco zvenčí,ale kdybych si to k sobě tak nepřipouštěla,tak se budu cítit líp,to je jasný. Ale v průběhu času jsem si uvědomila,jaká by to byla paráda,když bych si zvládla pomoci sama,bez účasti někoho (něčeho) jiného.Pak bych ani logicky nebyla na nikom (ničem) závislá a to je snad to nejlepší,co pro sebe můžeme udělat. Navíc je to sen mnohých - vystačit si sám se sebou.A tak jsem si nastolila metodu kouzelného slovíčka.Takového,které mně v době nouze dokáže zmírnit bolest, žal, smutek a pokusí se mě vrátit zpět do rovnováhy.Mám už to vyzkoušené - opravdu to funguje.Po chvíli se začnu cítit lépe a uvolněněji..
Je potřeba si ale to záchranné slovíčko dokola opakovat, soustředit se jen na něj,myslet jen na něj a stoprocentně mu věřit.A oprostit se v myšlenkách od všeho ostatního.Můžu prozradit to "mé" slovíčko,ale každý si najde určitě to "svoje".Nějakou dobu jsem zkoušela,které by mně vyhovovalo nejvíc.Radost,štěstí,láska,naděje,život,víra..Všechna jsou krásná a vhodná.Ale to moje milované slovíčko je nakonec čistota. Když si ho totiž řeknu a představím vše,co s ním souvisí,tak vidím ten zářivý, skvostný,nevinný,uvolňující,bělostný prostor,který není ušpiněný ani na malilinkém kousíčku.Tohle jiskřící nekonečno vyplní každou skulinku v mém vědomí a vypudí všechno,co tady nemá co dělat.Do toho vakua beztíže nikoho a nic nepustím.Přitom si vychutnávám ten vítězný pocit,že ať se děje,co se děje,tak mám něco,čím si pomůžu sama a nikdo mně to nevezme.Je to jen moje.Jsem to já.Ano,je to maličkost,ale pomáhá, je účinná a nic mě nestojí.Jde jen o to se tomu poddat a uvěřit.Trošku si to nacvičit.Zkusit to a vytrvat.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marcela Marcela | E-mail | Web | 23. června 2018 v 20:07 | Reagovat

Je to zvláštní. Zrovna dnes jsem na sebe byla naštvaná. Opravdu někdy nejsou věci nebo situace tak, jak si člověk přeje. Nebo když přijde smutek či stres. Moc děkuji Yvetko za slova, které jsi zde napsala. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama