Listopad 2017

Potěšeníčko

29. listopadu 2017 v 20:52 Střípky ze života
Jak jsem se pochlubila v říjnu fotečkama našeho vnoučka Tobiáška,tak mně nedá,abych nepřidala další.. Už 2 měsíce se mám čile k světu,dělám radost,kam se podívám a všichni mě zbožňují :-)..


Mějme rádi i ty dny

27. listopadu 2017 v 21:50 Bude nám líp
Mějme rádi i ty dny..,
které nám dopředu nic neslibují.Které se tváří absolutně vlažně a nenápadně.Které se nám nezdají ničím "extra" výjimečnými.V tento den neočekáváme nic supr - ani milou návštěvu,ani prima setkání,ani si neplánujeme koupit něco pěkného.Ráno se probudíme a bleskne nám hlavou,že se dnes vlastně nemáme ani tak moc na co těšit a tušíme,že nás čeká jeden z těch nejnormálnějších,fádních dnů..Ale pozor,bude to pravda?Za prvé nikdo z nás neví,co nás ten den čeká,jak a čím nás může překvapit a co se kde vyvrbí.A za další - i kdyby se opravdu nic nedělo,nestojí nám třeba i takový nicneříkající dnešek za to..?Naučme se radovat a mít prospěch i z těchto dnů..Najděme si potěšení jen tak - pro nic,za nic.Možná tím získáme víc,než čekáme..Třeba se nám podaří tímto našim novým přístupem den změnit a hned máme pádný důvod se pochválit a udělat si den lepší a opravdu si ho vychutnat.O to víc nás může těšit,že jsme si přeměnu způsobili my sami - bez pomoci někoho nebo něčeho jiného.No není to báječné..? Už jen ten pocit nás musí hřát,že jsme z ničeho vykouzlili něco.Co něco?Vlastně tak moc.Dokážeme si naším přičiněním, naší vůlí,snahou a pílí změnit neutrální den na lepší,radostnější,veselejší..
A když se nám to nepovede?Zůstaneme s pokorou u toho normálního dne,je přece škoda,abychom takový den hodili za hlavu,promrhali ho,nebo si ho nevážili.Protože vskutku nevíme,kolik jich před sebou ještě máme,tak si považujme každičký okamžik bez ohledu na to,jestli byl zrovna supr,nebo "nestál za to".Už jsme tak trochu zhýčkaní a přejeme si víc a víc a nestačí nám ke spokojenosti den průměrný.Ale i takový se počítá.I tenhle je součástí našeho života.A překvapivě zrovna na tyto nejobyčejnější budeme jednou rádi,s láskou a s vděčností vzpomínat.. :-).

Vzpomínky ze základní školy

23. listopadu 2017 v 21:04 Téma týdne
Vzpomínky ze základní školy
ty mně už dávno rozežrali moli.
Ale uznejme,kde bychom teď byli
nemít vzdělání ze základní školy.

Vzpomínání mám náhle plnou hlavu
až si z toho nechám málem přetéct vanu.
Jak je to dlouho,kde jsou jen ty časy
když Pepík odvedle ještě míval vlasy?

Ema má mámu.Máma mele maso.
Slabiky mám před očima jak roztančené laso.
V popředí však zůstává spíš první sladká pusa
jak se ten kluk jmenoval?Jsem to ale husa..

Avšak lepší husa,než-li Husák na zdi
tyhle časy v duchu radši rychle zazdím.
Vždyť ta moje základka byla velká paráda
opírám se o záda a s úsměvem se zasním.