Tajemství úspěchu - být splachovací

19. července 2017 v 23:05 |  Bude nám líp
Tajemství úspěchu - být splachovací.
Vlastně už bych dál ani psát nemusela.V nadpisu jsem vyjádřila všechno.Ale přesto..
S napětím jsem v televizi sledovala přenos z Wimbledonu - tenisové utkání Berdycha s Federerem a i přesto,že Tomáš prohrával,tak bojoval jak drak a nevzdával to.Kdo jste se dívali,dáte mně za pravdu a chvílemi se zdálo,že stačí už jen trošku toho sportovního štěstíčka,aby se výhra zhoupla na jeho stranu.Podle mého neodborného pohledu měla ale obrovskou hodnotu právě ta Tomášova bojovnost,za žádných okolností hru nemínil vzdát.A najednou - bylo to myslím někdy ve 2.sadě - slyším slova komentátora: "Ano,aby Tomáš uspěl,musí být splachovací.Okamžitě zapomenout na to,co bylo a jít dál. " (Jmenovaný totiž zrovna doběhl k síti a byl soupeřem škaredě "přehozen".) "Musí zapojit veškeré síly do pokračování hry.." A v tom mně to došlo.Ano,to je ono..Jak by to bylo krásné,i pro nás,obyčejné smrtelníky,kdybychom se tímto řídili a naučili se být "splachovací".Jak by se nám lépe dýchalo a jak bychom byli více nad věcí a s jakou lehkostí by se nám dařily řešit problémy!Znám v okolí pár takových lidí,ale žel (nebo chvála Bohu?),je jich jen hrstka.Většina z nás,která mezi ně nepatří, se trápí několika slůvky,které si vyslechli od někoho,kdo je vychrlil pod tlakem momentálních emocí.Stále si je omílají v hlavě,místo aby dali myšlenkám užitečnější směr a smysl.Nebylo by nám lépe,kdybychom je zahodili a byli v pohodě? Prostě bychom je někam spláchli?Jestliže nám ublížil dobrý člověk,svou chybu napraví,možná se i omluví a vše bude zase v pořádku.Jestli to byl lump,tak ten nestojí ani za minutu našeho času.Tak proč to řešit?Proč se nekonečně trápit nad něčím,co se stalo,co je většinou už za mnou a co nemůžu změnit?Proč zbytečně probírat,co jsem mohla nebo měla udělat jinak?Já zůstanu já a až se dostanu do takové situace příště,s největší pravděpodobností se zachovám stejně.Kéž bych se aspoň poučila! Jde o to pustit ty otravné myšlenky k vodě,ne někam do hloubky srdíčka,ale jen na povrch.Na hranici,kterou si sami stanovíme a odkud je zase lehce sfoukneme.Vlastně spláchneme,když budeme splachovací,že? :-)
Pokusme se proto věnovat náš drahocenný čas něčemu,co je před námi,strávit jej tak,ať nám přinese opravdové blaho a užitek.A bude nám líp :-).


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarmila* Jarmila* | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 5:53 | Reagovat

Někdy bych potřebovala být splachovací, ale mám jinou povahu. Spíš si všechno moc beru. To také není dobré.

2 Yveta Yveta | Web | 8. srpna 2017 v 22:54 | Reagovat

[1]: Já jsem Jarmilko to samé :-).A protože si myslím,že to s takovou povahou není jednoduché,věřím,že se s tím ještě dá něco dělat.Aspoň trošičku.. :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama