Kde jsi zůstal rozume?

28. července 2017 v 16:40 |  Střípky ze života
Je to jedna velká nespravedlnost,s kterou se nechci a nemůžu smířit.Leží mně to v hlavě už delší dobu.A vždy mě to znovu nadzvedne,když se z médií dozvím o dalším případě.Jako teď.V plzeňském babyboxu se našel chlapeček,který druhý den zemřel.Jeho třicetiletou matku policie našla a obvinila z vraždy.Žena svoje těhotenství tajila.Její matka o těhotenství dcery do té doby neměla tušení.Ženě hrozí až výjimečný trest.
A to je to,co nemůžu pochopit..Proč má být v těchto případech potrestána jenom žena?Vždyť nebýt přítele (manžela,náhodné známosti..,nazývejme ho T jako případného potenciálního tatínka),tak by (jak všichni víme) žádné miminko nebylo počato,jinými slovy-neexistovalo by.A tak přemýšlím,jak k tomu všemu vůbec došlo.Napadá mě třeba tohle:
Budoucí mamince (říkejme ji tak prosím,i když většina z nás to nechce slyšet,no budiž-označme si ji tedy M) brzy začne růst bříško,trpí nevolností,zvrací.Neví,že je těhotná a když to zjistí,už je pozdě s tím něco dělat.Radí se s budoucím T a tomu je to úplně fuk-dělej si s tím,co chceš,ale za mnou,až nebudeš mít prachy (a ty mít nebudeš,to si piš!) nelez.Popřípadě-zbav se toho,nebo tě nechci vidět,táhni pryč (nemá kam).Sám nepracuje,o to víc pije,křičí na M a sem tam ji v návalu zlosti uhodí,vše podle své momentální nálady.M si stahuje rostoucí břicho,aby nikdo nic nepoznal a raději se straní lidí,aby nemusela nikomu nic vysvětlovat.Aby si ho M udobřila,tak s T i nadále udržuje milostný poměr,i když s tím velkým bříškem to už není ono.Nechá se znásilňovat,i když by tomu tak nikdy neřekla..S o to větším překvapením pak přesvědčivě T tvrdí u soudu,že o tom,že je M těhotná, opravdu nevěděl.Nějak si v tom fofru toho zapomněl všimnout.S vítězným výrazem odchází od soudu (ještě se nezapomene ohlédnout vyčítavě na M,jak mohla spáchat tak ohavný čin),zatímco M vyfasuje těžký trest.
Nebo další varianta.M již od začátku ví,že je těhotná,T s tím souhlasí.Po čase se mu to ale rozleží v hlavě a scénář se opakuje v bledě modrém.Přibudou výhrůžky směrem k nenarozenému dítěti a M tuší,jaký život malé čeká a to mu v žádném případě nepřeje..A dále to již známe,podobný průběh,žel se stejným smutným koncem.M.pod tlakem událostí se rozhodne utajeně někde v ústraní beze svědků porodit a dítěte se zbavit.
Já osobně jsem přesvědčená o jednom. Žádná M by neublížila o své vůli svému právě narozenému dítěti.Pouze v případě,že je psychicky nemocná nebo je k tomu donucena okolnostmi. 90% souvisejících okolností je ale ovlivněno chováním T. Výhrůžky,vydírání nebo jejich útěk způsobí,že je M zoufalá a bojí se,že situaci a budoucnost nezvládne.Nemá se s kým rozumně poradit.Ano,chybuje,že např.neodloží zavčas dítě do babyboxu,ale má vždy vůbec možnost tohoto skvělého zařízení využít? Představuji si M.,jak za velkých bolestí na utajeném místě sama porodí,ošetří pupečník,zakrvácená sedá do taxíku,na který vlastně nemá.Autobus,vlak,auto zrovna není k dispozici.Realita mně prostě nějak uniká..
Ano,za tuhle chybu je M potrestána těžkým žalářem až doživotím,zato T odchází od soudu v klidu - já nic,já muzikant.Proto se ptám.Kde prosím zůstal náš zdravý rozum?Opravdu si přinejmenším "spoluviník" nezaslouží aspoň část trestu?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sylva Sylva | 31. července 2017 v 19:41 | Reagovat

Yvetko,v techto pripadech casto chybi moralni odpovednost pro T,natoz ta trestni :-(

2 Yveta Yveta | Web | 31. července 2017 v 20:31 | Reagovat

[1]: Sylvinko,máš pravdu,asi je to složitější,než si umíme na první pohled představit :-(

3 Jarmila* Jarmila* | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 5:49 | Reagovat

Sylva má pravdu.
Nevím, proč M dítěti ublížila tak, že zemřelo, nesledovala jsem to. Jen vím, že chlapeček zemřel.
Proč to udělala? Mohla chlapečka po porodu dát hned do Babyboxu a ne mu ještě ubližovat.
Těžko soudit, když neznám podrobně okolnosti. :-(

4 Yveta Yveta | Web | 8. srpna 2017 v 22:14 | Reagovat

[3]: Jarmilko,v každém případě je to moc smutné téma.Bližší podrobnosti tohoto případu taky neznám,jen bych si moc přála,aby už nikdy žádná maminka neměla důvod něco takového udělat..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama