Mažoretky

27. února 2017 v 23:13 |  Střípky ze života
Ráno vstávám se Snídaní s Novou.Ne,nedělám Nově žádnou reklamu,ale ke svlékání,oblékání a čištění zubů potřebuji nějakou zvukovou kulisu a aktuality i zajímavosti z denního života se mně k tomuto účelu zdají být ideální.Zrovna moje přípravy vrcholily zkrášlováním mé tváře před zrcadlem,když mě zaujal rozhovor s mažoretkami.Zvedla jsem oči k obrazovce a obdivně jsem se zadívala na půvabné mladinké skoroslečny,slušivě načesaných,sladěných do úžasných kostýmků..Bože,jak jsou krásné!Pomyslela jsem si.A zatímco jsem se zaposlouchala,od kolika let se téhle atraktivní činnosti dá věnovat,vrátila jsem se pohledem k zrcadlu a uf,trochu jsem se lekla.No Yvčo,ty už tedy hezká moc nejsi,musela jsem si upřímně přiznat, hledě na svůj už trochu věkem opotřebovaný (navíc zatím ještě nenamalovaný) obličej. No jo,kdepak mládí..
V tom mně bleskla hlavou vzpomínka na dobu,kdy jsem byla ve věku těchhle dívenek a přes tvář se mně mihl úsměv.Nejdřív mrňavý,jakoby nic neříkající,ale ve chvilce jsem se usmívala od ucha k uchu,rozzářila jsem se a začala jsem se smát.Nebýt zrcadla,tak bych si toho nevšimla,ale na mě se z druhé strany chechtala opravdu krásná ženská.Vrásky,nevrásky,věk,nevěk..:-).A takže takhle to tedy je.Nemusíme mít zrovna mládí,ale navždy nám zůstane úsměv,kterým,když budeme chtít zvládneme daleko víc,než bychom si mohli představit.Nepíšu o tom poprvé,ale denně se o tom přesvědčuju,že to tak je,úsměv dělá divy.Ráno jsem proto šla do práce v dobré náladě,i přesto, že je pondělí.Zatímco tohle píšu,sleduji po očku záznam z předávání Oscarů.No říkám si,večer se zbytečně do zrcadla dívat nemusím,že? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 11. března 2017 v 13:59 | Reagovat

Yvetko, správně jsi to pojala.Úsměv nic nestojí a umí i v druhých vyvolat radost, možná někdy i závist. Já když chodila do práce, jezdili jsme tramvají a většinou stejné tváře. Já vždy přišla, pozdravila se se všemi a usmívala se. Kolikrát jsem slyšela, jak je možné, že mám hned po ránu tak dobrou náladu?

2 Yveta Yveta | Web | 11. března 2017 v 21:45 | Reagovat

Libuško,úplně to vidím,ty máš totiž úsměv a dobrou náladu skoro pořád :-),naštěstí :-)..Je pravda,že s úsměvem se dá nejen hodně získat,ale ještě víc darovat :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama