Konec cesty každý den.

12. února 2017 v 23:21 |  Téma týdne
Tak si zase říkám,co je to za smutné,až takřka depresivní téma - konec cesty. Evokuje mě to,jakoby to znamenalo konec všeho,snad i života.Ale to nechci.Proč se na to vlastně nepodívat z jiné strany? Vždyť když se trochu zamyslím a dám tomu chvilku času,tak si téma můžu přestavit jako třeba konec cesty dnešního dne. Ano,je to tak - každý den má svou cestu.A ta je teď večer u konce.Můžu si ve svých myšlenkách promítnout všechno,každičký detail toho,co mě za dnešek potkalo,co se událo.Co a s kým jsem prožila,co se mně podařilo,co jsem naopak mohla zvládnout lépe,co mě překvapilo a já to nečekala..V každém případě ten den byl jiný než včerejšek a je jiný,než bude zítřek. Je neopakovatelný (někdy - žel,jindy naštěstí :-))..
Proto zase zítra,až se ráno vzbudím, začne nová cesta dalšího dne.Pěkně od začátku.Aby někdy před půlnocí se svou pravidelností skončila. A já zjišťuji,že se na tu cestu těším.Nevím,co mně přinese.Mám ale naději,že to bude něco pěkného,o čem teď nemám ani potuchy..Už teď vím,že se ze všech sil vynasnažím,abych lidem okolo ten den zkrášlila,přinesla jim nějakou radost,stačí jen maličkostí,třeba pochopením,nebo úsměvem.Jsem přesvědčená,že se o to aspoň pokusím.Třeba se pustím do práce,kterou odkládám už delší dobu a tím potěším sama sebe.Nebo se mně podaří vytáhnout někoho z bryndy..
Dnešní cesta končí a já přemýšlím,co bylo pěkné a fajn - to se snažím si zachovat v paměti co nejdéle.Na rozdíl od toho nic moc,které mělo ale také nějaký smysl,proč mě to potkalo,proč se to vůbec uskutečnilo.Tohle se budu snažit z hlavy vytěsnit pro změnu co nejdříve..A jak tak teď sedím, vzpomínám a přemýšlím nad tím dnešním dnem,tak jsem přišla na to,že si vlastně nic škaredého nevybavuji. A tak páni- to se tedy mám..:-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama