O nenáladě

31. srpna 2016 v 22:41 |  Bude nám líp
Najednou máme nějakou mizernou náladu.Dozvěděli jsme se špatnou zprávu nebo něco nedopadlo jak mělo.Nebo se prostě něco nepovedlo.Z pomyslné stupnice sto jsme klesli na nulu.A teď víme,že se budeme trápit,budeme nešťastní a možná nás čekají potoky slz.Ano,víme všichni,že ten pocit smutku,vzteku,lítosti,zklamání.. musí proběhnout.Tyto stavy je potřeba prožít,nelze je přeskočit,ale záleží především na nás,na jak dlouho a do jaké intenzity naši nenáladu pustíme.
Zkusme se ale zamyslet,k čemu všemu (kromě naší úlevy) bude trápení dobré..Možná si tím naopak zaděláme na další problém.Můžeme odradit svým nelibým chováním někoho,kdo o našem bolu neví,zbytečně si naše chování vztáhne na sebe a příště se s námi již nebude chtít setkat.Nebo v návalu vzteku nerudně řekneme něco,co bychom si jinak nechali pro sebe.Hlavně a v první řadě ale ubližujeme sobě,kdy se ve vzpomínkách vracíme k oné nepříjemnosti,v myšlenkách ji propíráme ze všech stran.Ptáme se stále dokola sami sebe,jestli jsme tomu nemohli nějakým způsobem zabránit a kdybychom udělali třeba něco jinak,dopadlo by to lépe.Kazíme si náladu a donekonečna se trýzníme.A to je to nejhorší,co můžeme udělat,na to jsme ovšem vskutku odborníci a to nám jde levou zadní.Stejně to ale k ničemu dobrému nevede a nic tím nevyřešíme..
Zkusme se proto přestat nesmyslně trestat a pokusme se bez toho,aniž bychom měli zrovna konkrétní důvod,si tu naši náladu vylepšit.Vzpomeňme si na něco (někoho),co nám udělalo v poslední době radost.Nebo se zaměřme na cokoliv pěkného,okolo každého z nás se vždy něco takového najde.A snažme se co nejvíce a co nejčastěji na tuhle myšlenku soustředit.Nevracejme se zpět na tu bolístku,hledejme zas a znovu další podněty k tomu,abychom se cítili dobře.Protože v tomto případě čas hraje s námi,je náš přítel a díky němu se bolest zmírní,jen mu musíme trošku pomoci.Černo hoďme za hlavu a mrkněme se na ten svět trochu veseleji a o to dříve se nám uleví a odrazíme se ode dna..Ono totiž na druhé straně může být vždy ještě hůř a to přece nechceme dopustit. A určitě je tady něco nebo někdo,na koho se už teď můžeme těšit.Jen se malinko zamysleme,porozhlédněme a udělejme ten první správný krok.A bude nám zase o něco líp :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 joeeliot joeeliot | E-mail | Web | 31. srpna 2016 v 22:55 | Reagovat

Když je člověku na houby, tak se těžko hledají pozitiva... Ale jasně jsou tu. Je fajn si takové věci třeba uvědomit, když je člověk ok, a mít je tak nějak v rukávu pro ty chvíle, kdy je mu na bzum. Ready to use :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama